2023.09.20 godz. 09:31 Koszalin, Zachodniopomorskie

Zostałam potrącona na pasach.

Wyjaśnienie sytuacji

Ewidentna wina kierującego pojazdem. Mam poważne obrażenia. Prawa noga połamana w kilku miejscach. Podczas pobytu w szpitalu założono mi kilka śrub i blach w połamane kości. Ogólne potłuczenia głównie głowy i nerek. Jestem w złym stanie psychicznym po wypadku. Czy moge się starać o odszkodowanie od kierowcy pojazdu ewentualnie jego oc samochodu i jak ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Wrz 2023 10:15

Oczywiście, jeśli kierujący zostanie prawomocnie uznany winnym spowodowania wypadku drogowego. Jeśli nadal jest prowadzone postępowanie przygotowawcze, zasadnym będzie zgłoszenie się do tego postępowania w charakterze pokrzywdzonego (j). Jeśli potrzebuje Pani (Pan) pełnomocnika procesowego w tych sprawach, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)