2021.04.08 godz. 09:54 Przemyśle, Małopolskie

Ex dziewczyna nie chce oddać pożyczonych pieniędzy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Zwracam się z pytanie i przy okazji pomocą ponieważ zostałem oszukany przez moja ex dziewczynę która przez okres jak byliśmy razem i później po rozstaniu prosiła mnie o pożyczenie pieniędzy przez 2,5 roku nazbierało się łącznie 6,5tys euro i gdy już postanowiłem ze chce je odzyskać to ona odparła ze niestety ale ich nie dostanę i zaczęła mnie o wyzywać i się chwalić ze za moje pieniądze jeździła sb z swoim poprzednim chłopakiem na wakacje do polski :/ .nie mam pojęcia co teraz zrobić dziękuje za pomoc ;)

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Kwi 2021 22:16

Dzień dobry! Proponuję w pierwszej kolejności wezwać byłą dziewczynę do zwrotu pożyczonych pieniędzy listem poleconym na jej adres korespondencyjny wyznaczając termin do zapłaty. Później proszę rozważyć skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego, gdzie trzeba będzie wykazać roszczenie (dokumentami, wiadomościami sms, z komunikatorów, świadkami etc.). Proszę o informację, gdzie rozgrywa się akcja Pańskiej sprawy albowiem pisze Pan o pożyczce w euro i wyjazdach byłej dziewczyny do Polski.