2020.01.08 godz. 07:05 Słupsk, Pomorskie

pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Wyjaśnienie sytuacji

Firma prowadzi działalność handlową i wytwarza odpady żywnościowe, opakowaniowe(filia, makulatura) oraz zbiera akumulatory samochodowe od swoich klientów, zakupione w sklepie oraz zbiera zużyte AGD, ponadto odpady z czyszczenia separatorów oraz odpady komunalne zmieszane, sorbenty itp. Odpady są przekazywane uprawnionym podmiotom lub osobom fizycznym i jednostkom organizacyjnym. Firma nie posiada pozwolenia w drodze decyzji na ich wywarzanie ani zbieranie. Czy na mocy aktualnych przepisów taki obowiązek zachodzi.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2020 09:48

Dzień dobry, Pytanie jest mało precyzyjne. Aby udzielić odpowiedzi byłaby konieczna analiza ilości odpadów oraz ich rodzajów. Wydaje się wstępnie, że wymagane będzie uzyskanie decyzji administracyjnych. Na pewno nie obędzie się bez wpisu do BDO.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)