2020.10.08 godz. 20:10 Przemyśl, Podkarpackie

Jak odzyskać wpłaconą zaliczkę?

Wyjaśnienie sytuacji

Firma tynkarska spóźnia się z pracami. Mieli zacząć 17 sierpnia. Wpłacona zaliczka 14 tys. Wysłałam im pismo z terminem ostatecznym 10.10.2020 - tego pisma jednak właściciel firmy nie odbiera. Za pewne wróci do mnie z podwójnym awizo. Czy będę mogła złożyć pozew do sądu?? Jakie podjąć kroki ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Paź 2020 22:01

Dzień dobry, przede wszystkim najważniejszą sprawą jest treść podpisanej przez Państw umowy i ustalonych terminów np. zakończenia prac. Bez tych informacji trudno prawidłowo Pani doradzić. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)