2021.10.08 godz. 18:41 Katowice, Śląskie

Firma windykacyjna chce spłaty długu z wyrokiem z marca 2014 czy dług jest przedwaniony?

Wyjaśnienie sytuacji

Fudusz przejął dług od wierzyciela 16-04-2013 a data wydnia nakazu przez sąd jest z dnia 18-03-2014. Proszę o informację czy dług jest nadal aktywny i czy fundusz może go skutecznie sciągnąć?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lis 2021 15:47

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego czy przerwany został bieg przedawnienia np. przez wcześniejszą bezskuteczną egzekucję.