2020.11.16 godz. 14:41 Lubraniec, Kujawsko-pomorskie

Montaż kuchni

Wyjaśnienie sytuacji

Firma X (z Polski) miała mi zamontować kuchnie (w Niemczech). Według umowy termin minął 20 października do dnia dzisisjszego kuchni nie ma. Mieli być teraz w środę tj. 18.11.2020 ale znowu nie przyjadą. W umowie jest napisane że mogę naliczyć im odsetki, tylko ile i jak to policzyć według prawa. I co dalej zrobić, gdyż nie mam na czym gotować ani jak a w domu 2 małych dzieci. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lis 2020 20:57

Jeśli umowa była pisemna może Pani odstąpić od umowy i zażądać zwrotu zaliczki jeśli została zapłacona. Odsetki wylicza jako ustawowe odsetki od dnia następującego po dniu w którym miało zostać wykonane dzieło, czyli od 19 listopada 2020 r. Odsetki wyliczałbym od kwoty umówionego wynagrodzenia,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)