2024.01.15 godz. 17:03 Podgórze-Parcele, Mazowieckie

Firma z którą podpisałam umowę ma problem ze zrealizowaniem materiału (kamerzysta, fotograf). Myślę że dawno są poza obowiązującym ich czasem.

Wyjaśnienie sytuacji

Firma miała 120 dni od dnia ślubu na wywiązanie się z obowiązku dostarczenia filmu jak i zdjęć. Od połowy miesiąca unikają kontaktu, dostaliśmy tylko link do zdjęć. Brak zdjęć wywołanych, fotoksiążki, wideoreportażu, pendrive z materiałami.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sty 2024 13:37

Należy wysłać wezwanie do dostarczenia zamówionych materiałów podjąć termin pod rygorem odstąpienia od umowy oraz możliwością zadania odszkodowania lub zadośćuczynienia.
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sty 2024 21:03

Proszę zatem wezwać do wykonania dzieła i wyznaczyć termin dodatkowy. Po bezskutecznym upływie może Pan (i) odstąpić od umowy, żądać zwrotu wynagrodzenia i ewentualnie wysuwac dalsze roszczenia odszkodowawcze.