2024.02.06 godz. 09:01 Nowy Sącz, Małopolskie

Czy przysługuję rekojmia.

Wyjaśnienie sytuacji

Firma zamontowala filtry uzdatniania wody za 10tys. Pierwsze trzy usterki glowicy sterującej zostały wymienione w ramach gwarancji w sumie bez większego problemu. Przy czwartej naprawie sprzedawca zaczął się wykręcać ze juz tego nie naprawi tłumacząc się tym że w wodzie jest piasek itp. W końcu uzgodniliśmy że naprawi ale jest zalecenie wymiany zbiornika na inny. Zapłaciłem za zbiornik 2tys ale nadal jest to samo. Gwarancja się kończy a filtry nigdy nie działały tak jak powinny. Czy przusluguje rekojmia na towar i usługę?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lut 2024 13:02

Dzień dobry, Rękojmia działa nie zależnie od gwarancji i wynika bezpośrednio z przepisów kodeksu cywilnego. Z przedstawionego opisu, można stwierdzić, że przysługuje Panu rękojmia. Pozdrawiam,