2021.06.22 godz. 21:36 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Forma osobowa uzasadnienia pozwu o rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Mam pytanie bardziej natury formalnej niż merytorycznej. Przepraszam może jest ono nazbyt oczywiste. Składam do sądu pozew o rozwód. Jaką w uzasadnieniu zastosować formę osobową? Powinnam napisać wzięłam ślub z pozwanym w.......itd, czy powódka wzięła ślub z pozwanym w........... itd. Czy uzasadnienie napisać w I osobie l.pojedynczej i czy sama siebie nazywać powódką? Przepraszam ale chciałabym to zrobić właściwie. Będę wdzięczna za odpowiedź. Dziękuję.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Cze 2021 00:16

Nie ma to znaczenia
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Magister prawa

. .

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Cze 2021 14:15

Witam, absolutnie nie jest to głupie pytanie :) Pozew pisze się w trzeciej osobie, czyli "Powódka". Forma pierwszoosobowa oczywiście nie byłaby błędem.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)