2019.12.13 godz. 09:56 Gliwice, Śląskie

Czas pracy.

Wyjaśnienie sytuacji

Fryzjerka pracuje na pełen etat.Do tej pory jak pracowała w soboty to miała inny dzień w tygodniu wolny. Teraz właścicielka salonu powiedziała że ma pracować dwie soboty a dwie będzie miała wolne. Za przepracowane soboty nie będzie miała wolnego dnia. Czy tak może? Mam jeszcze jedno pytanie w umowie o pracę. Co powinno być wpisane (dopuszczalna liczba godzin pracy.........zgodnie z art.151 § 1KP) czy mój czas pracy który muszę przepracować tj.40 godzin tygodniowo? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Gru 2019 19:17

Witam, praca bez odpowiedniej liczby dni wolnych, spowoduje powstanie tzw. nadgodzin średniotygodniowych, które są płatne z dodatkiem 100 %. Co istotne, pracodawca nie może z góry planować nadgodzin, co zdaje się czynić Pani pracodawczyni. Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)