2023.11.27 godz. 19:17 Warszawa, Mazowieckie

Spadek po zmarłej mamie

Wyjaśnienie sytuacji

Gdy zmarła moja mama, nie pomyślałam żeby zrzec się spadku, było to 4 lata temu. Kilka dni temu dostałam pismo z sądu o tym, że wraz z rodzeństwem przejęlismy spadek, bo nikt się nie zrzekł. Mieszkanie w którym mieszkała babcia było też zamieszkiwane przez mojego brata, wraz z jego partnerka i dziećmi. Nie wiedziałam, że nie opłacają i zadluzaja oni mieszkanie. Nie utrzymywałam z nimi kontaktu, poza tym mam dużo swoich problemów, swoje kredyty a teraz dowiaduje się, że komornik zajął się sprawa i będziemy musieli zadłużenie spłacić. Czy da się jeszcze coś zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lis 2023 20:01

Jedynym rozwiązaniem może okazać się uchylenie od skutków niezłożenia w termienie oświadczenai o odrzuceniu spadku.