2024.07.16 godz. 17:38 Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

GDZIE SIĘ UDAĆ W CELU USTALENIA OPIEKI NAD DZIECKIEM?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, chcemy z byłym partnerem ustalić formalnie kwestie opieki nad naszą córką. Opieką ma być naprzemienna - tydzień z mamą, tydzień z tatą. Czy mediator lub notariusz może sporządzić dokument, który będzie miał moc prawną? Czy tylko sąd może wydać taki dokument?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Maciej Czerniak

Łódź, Łódzkie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sie 2024 13:35

Dzień dobry, ustalenie prawnie obowiązujących warunków opieki nad dzieckiem może nastąpić tylko na podstawie postanowienia sądu. W tym celu należy skierować do sądu wniosek. Jeżeli przedstawią Państwo zgodne z dobrem dziecka pisemne porozumienie o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej i utrzymywaniu kontaktów z dzieckiem istnieje większa szansa rozstrzygnięcia zgodnego z Państwa zamierzeniem. adw. Maciej Czerniak https://www.facebook.com/adwokat.czerniak