2023.05.26 godz. 13:50 Giżycko, Warmińsko-mazurskie

Gdzie udać się w sytuacji podpisania umowy?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam i proszę o poradę. Z tego powodu,ze nie mogę wziąć kredytu mój partner postanowił wziąć kredyt gotówkowy na jego nazwisko a ja zobowiązałam sie do spłaty zaciągniętej gotówki. Nie jesteśmy małżeństwem dlatego chcemy spisać między sobą umowę w której zawarte będą nasze dane oraz szczegóły dotyczące spłaty. Chcielibyśmy sie dowiedzieć czy taka umowa zawarta „między nami” ma jakakolwiek moc prawna w przypadku gdyby potrzebna była interwencja sądowa? Oraz czy możemy taka umowe podpisać w domu i zanieść ją do prawnika? Czy lepiej podpisać ją w jego obecności? Oraz jakiego prawnika szukać?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Maj 2023 10:48

Można rozwiązać tę sytuację poprzez zawarcie pomiędzy Państwem umowy pożyczki. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie, mogę przygotować taką umowę i omówić z Państwem zasady dotyczące umowy pożyczki. Adres email: slawomir.suski@adwokatura.pl