2020.08.19 godz. 12:13 Poznań, Wielkopolskie

Gdzie uzyskać poświadczenie o kontynuacji nauki przez syna któremu płace alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Syn skończył 21 lat w marcu tego roku i od lat nie przedstawia mi dowodu na to, że kontynuuje naukę, mam podstawy by sądzić że się nie uczy a tym samym mój obowiązek się skończył. Gdzie mogę uzyskać to poświadczenie? Co robić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Sie 2020 15:21

raczej będzie Panu / Pani ciężko uzyskać poświadczenie. W takim razie można wnosić do sądu o uchylenie obowiązku alimentacyjnego. Jeżeli syn faktycznie się uczy, to w takiej sytuacji sam przedstawi.