2022.02.13 godz. 20:03 Grudziądz, Kujawsko-pomorskie

Gdzie złożyć pozew o uchylenie alimentów?

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałbym poprosić Was o pomoc w następującej sprawie. Mieszkam i pochodzę z Grudziądza. Ponad 20 lata temu wyrokiem Sądu Okręgowego w Toruniu zakończyło się moje małżeństwo (bez orzekania o winie). Zasądzono mi wtedy alimenty na dziecko zrodzone w tym związku. Od tego czasu do dnia dzisiejszego regularnie je płacę. Syn jest już dorosły, pracuje, studiuje, jest w stałym związku. Ze swoją partnerką ułożył sobie życie w Gdyni. Do jakiego sądu mam złożyc pismo o uchylenie alimentów? Do sądu w Toruniu który zasądził alimenty czy do sądu w Gdyni gdzie mieszka syn?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Lut 2022 20:47

Dzień dobry! Sugeruję złożenie pozwu w przedmiotowej sprawie przed sąd miejsca zamieszkania Pana syna zgodnie z uregulowaniem art. 32 kodeksu postępowania cywilnego (sąd w Gdyni).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)