2023.08.17 godz. 16:30 Rybnik, Śląskie

Generali odmówiło wypłaty odszkodowania za zerwane ścięgno Achillesa.

Wyjaśnienie sytuacji

Ubezpieczalnia odmówiła wypłaty odszkodowania za zerwane ścięgno Achillesa podczas gry w piłkę z synem. W odwołaniu uzasadnili to w ten sposób, że przypadek tego typu nie podlega pod nieszczęśliwy wypadek ponieważ nie było czynnika zewnętrznego który by owe zdarzenie spowodował a jest to przypadek patologiczny/chorobowy. Zdarzenie o charakterze wysiłku fizycznego nie nie podlega pod nieszczęśliwy wypadek. Pragnę również zaznaczyć, że ubezpieczalnia wysłała swojego przedstawiciela do mnie do domu, aby zrobił ze mną wywiad oraz abym podpisał zgodę na wgląd w dokumentację medyczną.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sie 2023 16:40

Zdarzenie wynikające z wysiłku fizycznego, jak najbardziej może być kwalifikowane jako nieszczęśliwy wypadek, jednakże wszystko zależy od okoliczności oraz dokumentacji medycznej. Jeśli potrzebuje Pan odpłatnej reprezentacji w sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl