2024.04.11 godz. 13:29 Sieradz, Łódzkie

Gmina postawiła znak drogowy na mojej działce.

Wyjaśnienie sytuacji

Przy mojej działce gmina niedawno utwardziła drogę. Asfalt sięga praktycznie do granicy mojej działki (jestem odsunięta od granicy ok. 4m z ogrodzeniem tymczasowym. Wczoraj po powrocie z pracy zastałam nowo postawiony znak drogowy w mojej działce, tj. ok. 1,4m od granicy działki pasa drogowego. Dodatkowo znak stoi w uzgodnionym z gminą w 2018 r. docelowym zjeździe z mojej działki. Czy gmina jako zarządca drogi miała prawo postawić znak na terenie mojej działki bez żadnej informacji i to w miejscu docelowego uzgodnionego zjazdu? Czy jest możliwość przesunięcia znaku? Do kogo iść w tej sprawie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Kwi 2024 09:09

Proponuję zwrócić się na piśmie (z potwierdzeniem odbioru) do urzędu gminy z pytaniem, na jakiej podstawie prawnej umieszczony został przez nich znak drogowy bez jakiejkolwiek konsultacji, na prywatnym terenie. Dodatkowo można wskazać, że teren, na którym stoi znak, jest uzgodnionym zjazdem, co uniemożliwia jego funkcjonowanie. Z wyrazami szacunku