2023.07.18 godz. 19:13 Żywiec, Śląskie

Ile czasu jest na zwrot samochodu używanego od osoby prywatnej.

Wyjaśnienie sytuacji

Kupiłem tydzień temu auto używane z 2003 roku i okazało się ze ma wadę ukrytą, chciałbym zwrócić auto ale nie wiem ile mam na to czasu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lip 2023 22:44

Jeśli wada jest faktycznie istotną wadą ukrytą to w ciągu roku (nie później niż dwa lata od zakupu) od wykrycia wady może Pan złożyć oświadczenie o obniżeniu cenu lub o odstąpieniu od umowy, jeśli sprzdający bezzwłocznie nie naprawił wady. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)