2023.12.03 godz. 10:09 Poznań-Nowe Miasto, Wielkopolskie

Ile czasu skazany ma na wypłatę należności?

Wyjaśnienie sytuacji

W zeszłym roku grób mojej babci okradziono. Sprawcę zatrzymano na miejscu, gdy okradał także inne groby. Niedawno moja mama dostała pismo z sądu z wyrokiem - kara łączna pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz całą listę poszkodowanych z kwotą jaką ma na ich (w tym mojej mamy) rzecz wpłacić.. Na osobnej kartce jest także wezwanie dla mojej mamy do poinformowania sądu o przebiegu spłaty zobowiązania przez skazanego, ale bez żadnego terminu. Mamie nie chodzi o te pieniądze, nie chce mieć kłopotów. Jest także informacja, że skazany przebywa w zakładzie karnym. W jakim terminie mama ma odpisać?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Gru 2023 14:21

dzień dobry, proszę poinformować sąd jak faktycznie wygląda spłata - czy wpłacił wymagane środki czy też nie. Przepisy nie obligują terminu na dokonanie czynności jednakże czym szybciej tym lepiej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)