2021.07.29 godz. 13:19 Pińczów, Świętokrzyskie

Ile czeka się na dostanie zadośćuczynienia za doznana krzywde

Wyjaśnienie sytuacji

Moje pytanie brzmi: w 2017r. Zapadł wyrok w sprawie w której dwójka oskarżonych dostali karę pozbawienia wolności 2,5 roku i Kwotę zadośćuczynienia za doznana krzywde w wysokości 20tys zł. Pół roku później zaczęli odsiadywać swój wyrok. Miesiąc temu wyszli na wolność moje pytanie brzmi czy dostali zawiadomienie z sądu o zapłacie mi tego odszkodowania i czy taka osoba dostaje na to jakiś konkretny termin zapłaty ? Ile mogę czekać skoro minęło już tyle lat ?? Dziękuje za odpowiedz .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lip 2021 14:12

Dzień dobry, powinna Pani wystąpić do sądu który wydał wyrok o nadanie klauzuli wykonalności na pkt wyroku zasądzający zadośćuczynienie, a po jego otrzymaniu wystąpić do komornika. Obawiam się, że z własnej woli skazani nie będą chcieli Pani zapłacić, zwłaszcza, że odsiedzieli karę. pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)