2023.05.22 godz. 23:10 Huta Krzeszowska, Podkarpackie

Ile dziedziczy mój przyrodni brat który był tylko synem ojca ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie mam bardzo ważne pytanie. Mam dwie siostry I mame . Ojciec zmarl w 2013 roku . Dowiedzieliśmy się później że ojciec miał syna z którym nigdy nie otrzymywał kontaktu chcieliśmy zrobić spadek ale nie stawił się on na rozprawę w sądzie i nie odbyła się sprawa . Teraz chcemy zrobić sprawę spadkową ale zastanawiamy się ile może mu się należeć tak jak wcześniej napisałam był on synem tylko mojego ojca . Mama była małżeństwem razem z ojcem . Proszę o poradę. Z poważaniem Zuzanna

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Maj 2023 09:55

dzień dobry, przyrodni brat dziedziczy na równi z rodzeństwem. Nie ma tu znaczenia że jest z innego związku. W tej sytuacji udziały wyglądają następująco żona zmarłego 1/4, dzieci (3 córki 1 syn) po 3/16.