2022.05.05 godz. 11:11 Nowa Sól, Lubuskie

Ile lat można ubiegać się o spłatę połowy raty kredytu hipotecznego

Wyjaśnienie sytuacji

Od 2017 r jestem po rozwodzie. Przez rok do 2018 r. Były mąż, na podstawie słownej umowy spłacal kredyt hipoteczny. Ja płaciłam Rachunki za wspólny dom. Mąż nie mieszkał z nami. Teraz chce iść do sądu, domaga się spłaty tych rat. Rozwód b w czerwcu 2017, raty płacone były do czerwca 2018 r. I jak długo jest ważne roszczenie za kredyt gotówkowy. Były mąż wziął go bez mojej zgody. Dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Maj 2022 17:49

O jaki kredyt Pani pyta - gotówkowy czy hipoteczny, bo to duża różnica.