2023.11.07 godz. 18:57 Sanok, Podkarpackie

Ile mam zapłacić za wniosek o apelację w sprawie spadkowej, skoro nie znam wysokości sumy lezącej w sądowym depozycie i będącej częścią masy spadkowej ?

Wyjaśnienie sytuacji

Sąd w orzeczeniu w sprawie spadkowej pominął kwestię, kto dziedziczy pieniądze za wywłaszczenie działki. Wpłynęły one do sądowego depozytu, bo osoba, której je przyznano zmarła tuż po otrzymaniu pisma o odszkodowaniu i nie zdążyła tych pieniędzy otrzymać. Sąd mimo, że został powiadomiony o tym nie stwierdził kto dziedziczy. Nie odniósł się do tego w ogóle. Wydaje się, że teraz jedynym sposobem odziedziczenia tych pieniędzy jest apelacja. Problem w tym, że spadkobiercy nie wiedzą o jaką kwotę chodzi a przecież za wniosek o apelację trzeba zapłacić adekwatnie do kwoty, jakiej dotyczy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lis 2023 19:28

Opis nie do końca zrozumiały. Jakiego rodzaju postępowanie sąd prowadził - o stwierdzenie nabycia spadku czy o dział spadku?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)