2020.09.29 godz. 12:14 Wieleń, Wielkopolskie

ile może pobrać komornik? i czy sprawa nie jest przedawniona?

Wyjaśnienie sytuacji

Pracuje na umowę o prace na czas określony na 1/4 etatu zarabiam 650zloty. Właśnie dostałem pismo od Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty o zajęciu wynagrodzenia za prace. Ile z tego może pobrać komornik? Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym został wydany w dniu 19-12-2014 klauzula wykonalności 11-03-2015. czy sprawa nie jest przedawniona?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Wrz 2020 16:04

Dzień dobry, sprawa nie jest przedawniona. Kwota wolna o zajęcia wynosi 1950 zł. Zatem w Pana sprawie komornik nie może nic ściągnąć z wynagrodzenia za pracę. pozdrawiam