2023.08.13 godz. 00:54 Środa Wielkopolska, Wielkopolskie

Ile procent wartości spadku mi się należy w zachowku?

Wyjaśnienie sytuacji

Miałam jedną siostrę, ta z kolei miała jedną córkę. Dwa lata temu zmarła moja siostra. Jej córka zrzekła się spadku po niej, bo pozostawiła długi. Ja również zrzeklam się spadku po siostrze. Niedawno zmarła moja mama, (która samotnie nas wychowywała )i W testamencie powołała do całości spadku tylko wnuczkę -corkę mojej siostry. Nie zostałam wydziedziczona tylko pominięta w testamencie, wiem, że należy mi się zachowek. Czy jest to 50, czy 25 procent wartości całego spadku?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Sie 2023 09:57

Zachowek to połowa udziału, który przypadłby Pani w przypadku dziedziczenia ustawowego. W opisanym stanie zachowek będzie równy 25% spadku po mamie. Jeśli potrzebuje Pani odpłatnej reprezentacji w sprawie o zacohwek, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)