2022.02.07 godz. 18:09 Zduńska Wola, Łódzkie

Informacja o całkowitym zadłużeniu bliskiej osoby

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałbym uzyskać informację o całkowitym zadłużeniu mojej babci, która nie radzi sobie ze spłatą pożyczek i kredytów zaciągniętych między innymi w tzw. parabankach. Ja sam nie jestem w stanie zweryfikować ile babcia ma długów i w jakich bankach, a ona także już się pogubiła w tym, poza tym też nie chce mówić na temat zadłużenia i zataja niektóre rzeczy. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę uzyskać pełną informację o wszelkich długach i pożyczkach, które to spoczywają na babci oraz informację o zadłużeniu całkowitym. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2022 19:59

Dzień dobry! Obawiam się, że uzyskanie takiej pełnej informacji o zadłużeniu będzie trudne z uwagi na liczbę podmiotów, które udzielają kredytów/pożyczek - jeśli Pana babcia ma trudności w ustaleniu stanu zadłużeń to widzę 2 rozwiązania: wspólnie przeanalizować wszystkie umowy kredytów/pożyczek, ustalić miesięczną ratę i porównać to z historią płatności ze strony Pana babci albo wystosowanie do każdego z wierzycieli pisemnej prośby o podanie aktualnego stanu zobowiązań - takie pismo może wystosować Pana babcia albo Pan jako pełnomocnik babci na podstawie pisemnego pełnomocnictwa.