2023.09.05 godz. 11:09 Łódź, Łódzkie

Interpretacja zapisu statutu spółdzielni mieszkaniowej.

Wyjaśnienie sytuacji

Wyciąg z regulaminu Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej: Członkowie rady nadzorczej otrzymują wynagrodzenie za udział w posiedzeniach, które to wynagrodzenie jest wypłacane w formie miesięcznego ryczałtu w wysokości....................... Pytanie: Wynagrodzenie jest należne tylko za miesiąc w którym odbyło się min. jedno posiedzenie ? Wynagrodzenia należne jest za każdy miesiąc bez względu na ilość posiedzeń, również brak posiedzenia w danym miesiącu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Wrz 2023 15:06

Ryczałt oznacza należność wynagrodzenia bez względu na ilość posiedzeń, w tym też gdy ich brak. Regulamin jest spójny z art. 8(2) ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, którego ust. 1 brzmi: 1. Członkowie innych niż zarząd organów spółdzielni mieszkaniowej pełnią swoje funkcje społecznie, z tym że statut może przewidywać wynagrodzenie za udział w posiedzeniach, które jest wypłacane w formie miesięcznego ryczałtu bez względu na ilość posiedzeń i nie może być większe niż minimalne wynagrodzenie za pracę, o którym mowa w ustawie z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za prac
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)