2023.04.19 godz. 22:54 Tczew, Pomorskie

Spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Ja i moje rodzeństwo zrzeklismy się spadku po zmarłym ojcu na korzyść matki a matka przepisała dom na jedną z sióstr my o tym nie wiedzieliśmy czy mamy prawo domagać się spłaty swojej części która nam się należała? Oraz czy musieliśmy stawić się osobiście u notariusza żeby podpisać papiery czy tylko matka mogła być bez nas

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Kwi 2023 10:10

Dzień dobry. Gwoli wyjaśnienia - Panstwo odrzuciliście spadek (zrzec dziedziczenia można się za życia spadkodawcy). W jaki sposób odrzuciliście spadek - przed notariuszem czy w sądzie? Jeśli jedyną osobą, która przyjęła spadek jest matka, to mogła dowolnie rozporządzić swoją własnością. Pytanie jednak zasadnicze, czy faktycznie odrzuciliście spadek? Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)