2023.01.09 godz. 08:39 Warszawa, Mazowieckie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Ja obecnie nie pracuje, gdyż przez ten czas zajmowałam się dzieckiem. Maluch poszedł do przedszkola za które trzeba płacić. Ojciec ma tez dziecko z poprzedniego związku, na które płaci już alimenty. Ojciec proponuje kwotę 700 zł przy takich zarobkach. Czy lepiej wystąpić do sądu o wyższe alimenty ? Zaznaczę, ze dziecko zylo przed rozpadem na dość wysokim standardzie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2023 11:43

Dzień dobry, zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. Zatem szczegółowej analizie należy poddać w/w elementy świadczenia alimentacyjnego w powiązaniu z Pani sytuacją i dopiero wówczas najlepiej po rozmowie z prawnikiem podjąć decyzję co do dochodzonej kwoty.