2024.03.18 godz. 18:09 Dębica, Podkarpackie

Zakup nieruchomosci przez małużonków

Wyjaśnienie sytuacji

Ja z mężem chcemy kupić nieruchomosci. Środki na zakup pochodzą z pensji męża i mąż dodatkowo wziął kredyt. Ja jestem osobą niepracującą. Czy mogę być współwłaścicielka nieruchomosci? Czy będzie ona tylko należał do majatku osobistego męża?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Mar 2024 20:21

Jeśli jesteście Państwo małżeństwem i obowiązuje ustrój wspólności majątkowej (nie było intercyzy lub późniejszej umowy o rozdzielczości majątkowej), to nieruchomość zakupiona w trakcie trwania małżeństwa będzie majątkiem wspólnym