2022.04.20 godz. 13:36 Gdańsk, Pomorskie

Jak bezpiecznie zawrzeć nowy związek małżeński

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem ponad rok po rozwodzie bez orzekania o winie, odnosząc się do tej sytuacji: Jak prawnie zabezpieczyć się przed ewentualnymi roszczeniami ze strony byłej? Jaki okres przysługuje na ubieganie się o alimenty? Czy można wnosić o zmianę orzeczenia sądu na orzeczenie o winie? Czy nie wchodząc w kolejny związek małżeński w wypadku mojej śmierci , byłej przysługuje prawo do dziedziczenia świadczeń(renta/emerytury) lub do mojego majątku? A jak to wygląda gdy zawrę nowy związek małżeński? Jak zabezpieczyć się zawierając nowy związek małżeński żeby byłej nic się nie należało(rozdzielność)?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Cze 2022 12:30

alimenty, gdy rozwód bez orzekania o winie - 5 lat, chyba ze szczególne okoliczności
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)