2022.02.02 godz. 21:12 Gryfice, Zachodniopomorskie

Jak bronić się przed niesłusznym oskarżeniem

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałam pozew sądowy. Sprawa dotyczy wynajmu mieszkania. Od roku 2017 do roku 2021 wynajmowałam te samo mieszkanie od radcy prawnego. Nagle po kilku miesięcy od wyprowadzki i podpisania rozwiązania umowy wynajmujący twierdzi, że nie zostały mu zapłacone pieniądze za luty 2018roku. Prawdopodobnie dostał te pieniądze wtedy do ręki. Nie wiem do końca jak z tego wybrnąć. Czy dążyć do mediacji? Dla mnie to wygląda jak próba wyłudzenia. Ciężko też przypomnieć wszystkie fakty, czy argument, że mieszkałam tam jeszcze długo i było wszystko w porządku wystarczy ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lut 2022 10:23

Należy złożyć odpowiedź na pozew, argument że długo Pani mieszkała jest niewystarczający. Bez analizy pozwu trudno jest odpowiedzieć na pytanie jak się Pani powinna bronić i jakie argumenty przestawić w odpowiedzi na pozew.