2022.04.15 godz. 10:36 Katowice, Śląskie

Jak dalej potoczy się sprawa? Czy powinienem się obawiać, że to Ja zostanę oskarżony o wyrzucenie wszystkich tych szyb?

Wyjaśnienie sytuacji

Na początku roku wymieniałem szybe u mechanika ABC. Po 3,5 miesiąca dostałem wezwanie jako świadek od straży miejskiej w sąsiadująćym mieście w sprawie wykrocz art. 145 kw. Okazało się, że moja szyba została znaleziona pośród kilkunastu innych szyb wyrzuconych luzem. (domyślam się, że wyrzucił je warsztat któremu zleciłem usługę wymiany mojej szyby). Nie mam już rachunku z tego warsztatu. Moja szyba została rozpoznana, bo znajdowała się na niej resztka starej naklejki rejestracjnej.(zmieniałem kiedyś na nową i nie zdarłem całkiem starej naklejki). Co w przypadku jeśli mechanik się wyprze winy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Kwi 2022 10:33

Mechanik powinien mieć udokumentowane wykonanie usługi dla Pana (faktura, rachunek). Proszę wskazać, że mechanik wymienił szybę i dysponuje dokumentami, które potwierdzają ten fakt.