2021.05.11 godz. 12:23 Gdynia, Pomorskie

Jak długo trwa oczekiwanie na rozprawę po złożeniu wniosku o rozwod bez orzekania o winie

Wyjaśnienie sytuacji

Jak długo w przybliżeniu trwa oczekiwanie na rozprawę po złożeniu wniosku o rozwód bez orzekania o winie oraz czy covid ma wpływ na ten czas, region Gdynia

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2021 22:00

Sprawa w Gdańsku. Jeśli pozew jest przygotowany porządnie to jest szansa, by otrzymać rozwód w ciągu kilku miesięcy na posiedzeniu niejawnym. Jeśli jednak jest rozprawa to trzeba się liczyć z okresem 6-12 miesięcy.