2022.11.18 godz. 11:49 Brzeg Dolny, Dolnośląskie

Jak domagać się korekty faktury i odstąpienia od naliczenia kary za rozwiązanie (odstąpienie od umowy)?

Wyjaśnienie sytuacji

W dniu 25.07.2022 zawarłam umowę na kupno i montaż pompy ciepła.Wówczas obiecano,że montaż nastąpi do 30.09.2022.Nie ma tego terminu w umowie, jest tylko zapis, że w ciągu 120 dni.Po audycie zalecono, że konieczna jest zmiana pompy na większą,z odpowiednią dopłatą.Szybko podpisaliśmy aneks, aby podtrzymać termin montażu.Po tym dowiedzielismy się,że montaż niestety nie nastąpi w tym czasie,a firma nie była w stanie podać dokładnego terminu realizacji.Wówczas złożyliśmy odstąpienie od realizacji umowy (3 dni po podpisaniu aneksu). Niedawno została wystawiona faktura - 10% wartości i koszt audytu

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lis 2022 09:17

Dzień dobry, konieczna jest analiza zapisów zawartych umów. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023