2022.04.11 godz. 20:17 Kartuzy, Pomorskie

Jak dopisać partnerkę do własności działki jako współwłaściciela ponosząc jak najmniejsze koszty ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, otrzymałem działkę od rodziców, zapis u notariusza jest tylko na mnie. Razem z partnerką chcemy wybudować na niej budynek. Partnerka dołoży się do budowy tylko jeśli będzie również istniała w papierach jako współwłaściciel. Jak to zrobić nie wydając zbyt wielu pieniędzy ? Pytałem notariusza, może on zrobić zapis za 2500zł + procent wartości działki. Czy istnieje jakiś tańszy sposób ? Czy ślub cywilny gwarantuje nam to że wszystko się zrobi wspólne ? Nie wiem czy dokładnie określiłem sytuację ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Maj 2022 20:48

Koszty notarialne to jedno. Ale drugie to podatek. Najtaniej: ślub i umowa rozszerzająca wspólność majątkową na cały majątek nabyty przed ślubem .