2020.07.08 godz. 07:06 Cieszyn, Śląskie

Jak dopisać współwłaściciela mieszkania?

Wyjaśnienie sytuacji

Wraz z dziewczyną postanowiliśmy kupić mieszkanie na kredyt hipoteczny. Kredyt bierze na siebie dziewczyna, ponieważ ja nie posiadam potwierdzenia dochodow w postaci 3 miesięcznego wydruku z banku przedstawiającego przelewy z zakładu pracy. Dopiero po trzech miesiącach będę chciał się dopisać jako drugi kredytobiorca. Nie jesteśmy z dziewczyną małżeństwem, zatem w jaki sposób zrobić mnie współwłaścicielem mieszkania, żeby nie płacić przy tym ogromnych podatkow np. od darowizny. Można to jakoś zrobić? Czy można u notariusza mnie wpisać, mimo że nie będę jeszcze widniał jako kredytobiorca?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Sławomir Żur

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lip 2020 15:19

Notariusz "wpisać" może ale trzeba byłoby porozmawiać co bank na to.. Można wskazać że hipoteką obciążana byłaby cała nieruchomość.