2021.08.21 godz. 15:37 Malbork, Pomorskie

Jak doprowadzić do tego aby dług spłaciła właściwa osoba?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam,moja siostra otrzymała pismo z sądu (przejete to zostało przez firmę windykacyjna Ultimo)z nakazem zapłaty za usługi telekomunikacyjne,które twierdzi,że nie zawierala.Twierdzi,że została ta umowa-umowa online zawarta bez jej wiedzy z użyciem jej danych.Uslugi były wykonywane na adresie jej znajomej.Siostra jest osobą bezrobotną,nie pobiera żadnych świadczeń,nie ma żadnego dochodu.Mianowicie co zrobić w takim przypadku,aby dług przejęła znajoma u której był wzięty (bodajże) internet?Ewentualnie czy da radę umorzyć dług?Jest to dług w wysokości 1842,75 zł plus 650 zł za odsetki.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Milena Bernacka-Stachniałek

Iława, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sie 2021 10:30

Trzeba koniecznie wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty, jest na to 14 dni od odebrania nakazu zapłaty z Sądu.