2024.05.12 godz. 10:06 Malbork, Pomorskie

Jak działa obowiązek alimentacyjny jeśli ojciec dziecka mieszka w innym kraju

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkałam w Niemczech z synem,tam zostały poprzez Jugendamt ustalone alimenty. Przeprowadziłam się do Polski. Od lutego ojciec wysyła kwotę pomniejszoną o 150 e ,zrobił to bez poinformowania mnie. Czy orzeczenie z urzędu niemieckiego nie jest ważne w Polsce? Co zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Maj 2024 10:01

O ile wysokość alimentów nie została w żadnej sposób zmniejszona, obowiązuje kwota pierwotna. Może Pani wszcząć egzekucję komorniczą (za pośrednictwem niemieckiego komornika).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)