2019.12.13 godz. 17:07 Wólka Kosowska, Mazowieckie

Jak interpretować zapis Art.28 Ustawy o odpadach w stosunku do najemców centrum handlowego

Wyjaśnienie sytuacji

Proszę i interpretację zapisu Art.28 Ustawy o odpadach. Czy najemca lokalu w obiekcie handlowym o charakterze handlu hurtowego może scedować odpowiedzialność za zgospodarowanie wytworzonymi przez siebie odpadami na włąściciela-administratora centrum? W odpowiedzi proszę uwzględnić fakt że znaczącą część przekazywanych odpadów stanowią odpady opakowaniowe np. z grupy 15 01 06 a najemcy w większości są importerami lub/i podmiotami wprowadzającymi produkty w opakowaniach.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2020 11:32

Pytanie jest dość ogólne. Zasadniczo odpowiedź brzmi TAK. Jednak bez dokładnej analizy stanu faktycznego w tym treści umów z najemcami oraz systemu gospodarki odpadami obiektu handlowego nie można nic przesądzić.