2023.02.10 godz. 19:53 Wejherowo, Pomorskie

Jak interpretować zawiadomienie o zajęciu wynagrodzenia za pracę.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Otrzymałam zawiadomienie o zajęciu wynagrodzenia za pracę. Dług dotyczy nieopłaconych mandatów karnych wystawionych w dniu 13.11.2021r. Należność razem z kosztami egzekucyjnymi wynosi 2688,80 zł. Moja wypłata to najniższa krajowa. Rozumiem, że pracodawca będzie odciągał mi pieniądze z wypłaty. Pytanie: jaką kwotę miesięcznie pracodawca będzie odciągał? Na ile "rat" będzie rozłożona moja splata?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lut 2023 21:36

dzień dobry, "najniższa krajowa" jest wolna od potrąceń.