2019.12.02 godz. 11:41 Ełk, Warmińsko-mazurskie

Nowe przepisy związane z odpadami

Wyjaśnienie sytuacji

Jak ma się przekazanie odpadów w przypadku produkcji na zasadzie kooperanta z surowców powierzonych ?? Czy wytworzony odpad ( złom stalowy w tym przypadku) jest własnością właściciela surowca? Czy produkującego z powierzonego surowca ?? Produkcja odbywa się w jednym obszarze Urzędu Marszałkowskiego ( Warmińsko- Mazurskie) Właściciel surowca w innym.(Wielkopolska) Nie mogę w Ustawie znaleźć konkretnych informacji Czy artykuł 22 Ustawy można zinterpretować: Producent - Kooperant przekazuje odpad wytworzony właścicielowi surowca z którego go wytworzono?? Pozdrawiam Jarek Bożyk Olmet Ełk

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2020 11:44

Sprawa jest skomplikowana. Wydaje się z informacji ogólnych od Państwa, że kwestia własności odpadu nie ma znaczenia. Przekazanie posiadania zawsze będzie wymagało karty przekazania odpadów oraz uprawnienia obu stron do gospodarowania tym odpadem, co może wymagać posiadania stosownych zezwoleń. Dla konkretnego określenia obowiązków stron/toku postępowania wymagana byłaby dokładna analiza.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)