2022.06.06 godz. 15:27 Szprotawa, Lubuskie

Jak mam odzyskać rzeczy i pieniądze od byłej konkubiny

Wyjaśnienie sytuacji

Nie wiem jak mam to zrobić prawnie żeby była konkubina oddała mi moją rzeczy czyli telewizor, całe AGD i pieniądze bo nie chciał bym wzywać policji

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Cze 2022 20:45

Dzień dobry. Na podstawie art. 222 Kodeksu Cywilnego przysługuje Panu tzw. roszczenie windykacyjne czyli roszczenie o wydanie rzeczy. Powództwo wnoszone jest w postępowaniu cywilnym i ma charakter swoistego sporu pomiędzy dwoma stronami, nie ma więc konieczności angażowania policji. Natomiast, w mojej ocenie warto wcześnie wysłać pismo (za potwierdzeniem odbioru), w którym wezwie Pan byłą partnerkę do wydania rzeczy. Jeśli nawet takie wezwanie nie poskutkuje odzyskaniem rzeczy, to będzie Pan w lepszej sytuacji procesowej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 83% uznało tę odpowiedź za pomocną (6 głosów)