2021.04.29 godz. 01:00 Sztum, Pomorskie

Jak mam postąpić aby czuć się bezpiecznie?

Wyjaśnienie sytuacji

W lipcu 2020 były partner wtargnal mi do mieszkania, groził z użyciem noża oraz było pobicie mnie przez niego. Oczywiście była interwencja,złożyłam zeznania z wszystkimi dokumentami. On został wypuszczony na drugi dzień. Dopiero teraz 2021bedzie sprawa w sądzie, lecz problem polega na tym że ostatnio mnie zaczepił i kazał wycofać te oskarżenia,bo pożałuję jak tego nie zrobię. Chcę iść to zgłosić na policję lecz czy jest możliwość taka aby on się nie dowiedział o tym a policja żeby miała go na oku? Boję się że jak się dowie o tym że zgłosiłam to może mi zrobić krzywdę. Prosze o pomoc co robić.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2021 22:01

Sugeruję złożyć zawiadomienie, zaś w sprawie karnej wniosek o dozór policji i zakaz zbliżania się do Pani.