2022.01.14 godz. 17:04 Poznań, Wielkopolskie

Jak mam się zabezpieczyć przed odpowiedzialnością za czyny finansowe syna .

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry, moje pytanie brzmi : Jak mam się zabezpieczyć przed odpowiedzialnością finansową, majątkową spowodowaną czynami syna, który jest pełnoletni ma 22 lata i który zażywa narkotyki. Między słowami powiedział ze che wziąć kredyt na samochód. W jaki sposób mogę się zabezpieczyć przed ą odpowiedzialnością . Syn na razie jeszcze pracuje, nie mieszka z rodzicami (ma u nas meldunek) ale stacza się i wkrótce utraci pracę i co wówczas? pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Sty 2022 18:44

Nie będzie Pani odpowiadała za czyny syna, bo jest już pełnoletni. Proszę jedynie administracyjnie wymeldować syna z mieszkania jeśli już nie mieszka w lokalu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)