2020.07.01 godz. 13:35 Rawicz, Wielkopolskie

Jak mam złożyć o podział spadku jak nie stac mnie na opłacenie wniosku który sporo kosztuje

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry w wezesniu 2019 moja córka ma przyznane 1/2 majatku po zmarłym ojcu druga połowa dla żony obecnej zmarłego. Od tego czasu nic więcej w tej sprawie się nie dzieje ponieważ trzeba zapłacić 1000zl jak dobrze się informowałam a tamta kobieta złożyła o nabycie spadku bo to koszt 50zl a teraz dalej nie tusza tej sprawy. A ona korzysta z tego majatku jest w nim dom nowo budowany 2 samochody ciągnik rolniczy a reszty niewiem nie znam spisu inwentarza. A nie stac mnie na adwokata czy radce prawnego żeby mi ta sprawe prowadził. Proszę o jaka kolwiek rade mi i córce te pieniążki by się przyd

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Lip 2020 16:50

wraz z wnioskiem o podział spadku może Pani wnieść do sądu wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w całości lub w części. Ponadto może Pani wnieść do sądu wniosek o przyznanie pełnomocnika z urzędu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)