2022.11.18 godz. 15:24 Lublin, Lubelskie

Jak mogę anulować podpisaną polisę na ubezpieczenie samochodu, jeśli nie została ona opłacona, a posiadam już polisę w innej firmie?

Wyjaśnienie sytuacji

Rozpoczęłam niedawno pracę w firmie i zajmowałam się załatwieniem polisy na jeden z firmowych samochodów. Nie wiedziałam jednak, że w tym czasie inna osoba już załatwiła polisę w innej firmie, a ta którą ja załatwiałam została wysłana na firmowego maila i ja ją wydrukowałam. Zadzwoniła do mnie Pani, która przygotowywała tą polisę i poprosiła o szybkie podpisanie, ja powiedziałam, że nie mam takiego upoważnienia, natomiast ona powiedziała że mogę to zrobić i bezmyślnie to zrobiłam, podpisałam, przybiłam pieczątkę i wysłałam jej skan. Gdy dowiedziałam się, że mamy inną polisę chciałam anulować.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lis 2022 10:34

Dzień dobry, trzeba jak najszybciej przesłać wypowiedzenie podwójnie zawartej polisy do ubezpieczyciela. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin