2022.05.17 godz. 11:21 Kraków, Małopolskie

Jak mogę dowiedzieć się czy jestem spadkobiercą.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mój daleki krewny zmarł 5 lat temu pozostawiając niespłacony kredyt. Najbliższa rodzina odrzuciła spadek. Teraz dowiaduję się, że mogę być potencjalnym spadkobierca. Zaznaczam, że nie mam kontaktu z krewnymi. Jak mogę się dowiedzieć o tym czy jestem uznana za spadkobierce? Czy zostanę o tym fakcie powiadomiona? Ewentualnie czy później można się odwołać od tego że, nie wiedziałam o tym fakcie iż jestem następna w kolejce? Bardzo proszę o informację co powinnam zrobić w takiej sytuacji aby uniknąć spłaty czyiś długów. Sylwia N.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Maj 2022 19:41

Sąd powinien Panią powiadomić. Termin na odrzucenie spadku biegnie od daty dowiedzenia się o tytule swojego powołania do spadku. Jak się Pani dowie kto odrzucił, udaje się Pani do notariusza i odrzuca spadek.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)