2022.06.17 godz. 10:42 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Jak mogę odrzucić spadek po terminie przez brak kontaktu z rodziną?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam 19 lat, 11 grudnia zeszłego roku zmarła moja babcia od strony biologicznego ojca. Nie miałem ani z nią, ani z ojcem kontaktu przez wiele lat, rodzice rozwiedli się gdy byłem jeszcze mały i tylko do ok. 13 roku życia miałem okazjonalny, coraz rzadszy kontakt z ojcem. Dopiero niedawno dowiedziałem się że mimo całkowitego braku kontaktu (mam tylko stary numer ojca) z tą częścią rodziny mogę dziedziczyć spadek. Absolutnie nie mam pojęcia co może wchodzić w jego skład ani czy napewno dziedziczę, tylko że jest taka możliwość. Boję się długów, nie mogę spać po nocach, proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

MAREK LESIAK

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2022 10:44

Witam , chętnie pomożemy specjalizujemy się w tego typu sprawach zapraszamy do kontaktu telefonicznego tel 507-437-019