2020.06.20 godz. 18:41 Złotoryja, Dolnośląskie

Jak mogę odzyskać pieniądze i rzeczy prywatne od byłego chłopaka który nie chce ich oddać ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam potrzebuję porady dotyczącej w odzyskaniu prywatnych rzeczy od byłego chłopaka które pozostały u niego w mieszkaniu.Będąc w związku z chłopakiem wynajeliśmy razem mieszkanie umowa została zapisania na niego za kaucję ja mu przelałam pieniądze a w późniejszym czasie kupiłam do mieszkania meble, garnki oraz zapłaciłam za opony do auta ponieważ on w tym czasie nie miał na to pieniędzy. Kiedy zostawił mnie powiedział że mam przeliczyć koszt za to wszystko a on odda mi pieniądze ale nadal nie oddaje pieniędzy ani nie chce oddać mebli powtarza ciagle że mam czekac.Jak mam odzyskać je?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Cze 2020 17:48

proszę do byłego chłopaka wysłać wezwanie do wydania rzeczy lub zwrotu pieniędzy - w wezwaniu może być alternatywa, chyba że Pani zdecyduje się wszystko przeliczyć na konkretną kwotę. W wezwaniu musi być wskazany termin, do którego musi to wykonać. Jeżeli ma być wydanie rzeczy - to musi być wskazane w jaki sposób to ma zostać zrobione, jeżeli chodzi o pieniądze - to wskazany numer konta. Proszę umieścić informację, że w przypadku, gdyby nie było odzewu, to wniesie Pani pozew do sądu. Pozew też może zawierać alternatywę - pieniądze lub wydanie rzeczy. Jeżeli wskaże Pani pieniądze w wezwaniu

Zmodyfikowano dnia: 21 Cze 2020 17:48
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 92% uznało tę odpowiedź za pomocną (13 głosów)